Arama:
BMSB Tedavi Sertifikası

Brown Marmorated Stink Bug (BMSB) Sezonu, Avustralya'da kargo ve biyogüvenlik için önemli bir risk oluşturan kahverengi marmorated Stink Bug (BMSB) Sezonu, denizcilik endüstrisinde zorlu bir dönemdir. 1 Eylül 2023'ten 31 Mayıs 2024'e kadar, hedef riskli ülkelerde üretilen veya bu ülkelerden sevk edilen yüksek riskli ve hedef riskli malları hedefleyen katı koku önleme önlemleri uygulanmaktadır. BMSB önlemlerine tabi kategoriye uyan malları ithal ediyorsanız, mallarınızı varışta işleme tabi tutmanız (yalnızca altı tarafı kapalı kaplar) veya gümrük makamlarına malların olduğunu göstermek için bir BMSB Muamele Sertifikası ibraz etmeniz gerekir. menşeinde işlem görmüştür (Üstü açık konteynerler veya dökme yük için zorunludur).
Açık denizde tedavi ediliyorsa, sertifika, Avustralya'nın Offshore BMSB Tedavi Sağlayıcıları Programına kayıtlı, onaylı bir offshore BMSB tedavi sağlayıcısı tarafından sağlanmalıdır. Varışta tedavi edilirse, yerel olarak onaylanmış tedavi sağlayıcınız tarafından bir sertifika sunulmalıdır.

Neden BMSB Tedavi Sertifikası?

Koku böceklerinin bitki türlerine, meyve ve sebzelere ciddi şekilde zarar verdiği bilinmektedir. BMSB Muamele Sertifikasının amacı, yükünüzün muameleye tabi tutulduğunu Avustralya Sınır Kuvvetlerine belirtmektir. Kıyamet böceği Avustralya'da yaygın olarak bulunmaz, okyanus kargosu yoluyla seyahat etme eğilimindedirler ve bu da ithalatçı ülkeler için bir biyogüvenlik riski oluşturur. İnsan sağlığını tehdit etmezler ama tarıma önemli ölçüde zarar verirler.
Sertifika İçeriği

Koku Böceği Tedavi Sertifikası genellikle tek sayfalık bir belge olacak ve şunları içerecektir:

Tedavi sağlayıcı tarafından verilen benzersiz bir sertifika numarası da dahil olmak üzere, onaylı tedavi sağlayıcının antetli kağıdı;

Sağlayıcının benzersiz Varlık Tanımlayıcı (AEI) numarası;

Miktarı da dahil olmak üzere işlem gören malların kısa bir açıklaması;

Sevkıyatla ilgili resmi belgelere bir bağlantı (ticari faturanızı veya konşimentonuzu içerebilir);

Menşe ülke, varış yeri ve alıcının ve tedarikçinin adı ve adresi dahil olmak üzere gönderinin ayrıntıları;

Fümigasyon ve havalandırma ile ilgili arıtmanın detayları, bu süreçlerin gerçekleştiği tarihler ve nerede;

Kargonun belirli paketleme gerekliliklerini karşıladığına dair beyanlar; Ve

Gönderinin işleme gereksinimlerini karşıladığına dair bir beyan.
Önemli not!

Pis koku riskinin göz önünde bulundurulmaması ve bir BMSB sertifikası ibraz etme gerekliliğinin dikkate alınmaması, mallarınızın Avustralya makamları tarafından ele alınması gerekeceği anlamına gelir. Yalnızca altı tarafı kapalı kapların varışta işlem görebileceğini unutmayın. Üstü açık konteynırlar veya dökme yük gönderiyorsanız ve mallar işlenmeden ulaşırsa, gönderiniz ihracat için yeniden yönlendirilecektir. Bu, gereksiz maliyetlere ve gecikmelere neden olabilir ve ürünleriniz biyogüvenlik riski taşıyorsa bunlara el konulabilir.

Aralık 2019'da, 3.000'den fazla araba ve makine taşıyan bir kargo gemisinin, koku böceklerinin varlığı nedeniyle Avustralya'ya girişi reddedildi. Bu nedenle, tedarik zincirinizdeki BMSB riskini dikkatlice değerlendirmeniz önemlidir.
BMSB ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa

sezon veya tedavi sertifikası, size özel bir danışma için güler yüzlü uzman ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.