Arama:

Kargo ve Konteyner Arıtma Seçenekleri

Khapra beetle riski taşıyabilecek Hedef konteynerlerin, açık denize çıkmadan önce aşağıdaki seçeneklerden birisini kullanarak ürünlerin ilaçlamasını yaptırabilirsiniz

Metil bromür fümigasyonu (Avustralya Bakanlığı tarafından önerilir)  – Bu yöntemi kullanarak konteynerinizi açık denizde fümigasyona tabi tutmak için çeşitli seçenekler vardır. Malları yüklemeden önce konteyner yapılı yapılar fümigasyona tabi tutulabilir:

  • 21°C veya üzerinde, minimum 48 saat süreli, 20 g/m3 veya üzerinde son nokta okumasıyla 80 g/m³ veya üzerinde bir doz; veya
  • 16°C veya daha yüksek hızda, minimum 48 saat süreli, 22 g/m3 veya daha fazla son nokta okumasıyla 88 g/m³ veya daha fazla doz; veya
  • 11°C veya daha yüksek hızda, minimum 48 saat süreli, 24 g/m3 veya daha fazla son nokta okumasıyla 96 g/m3 veya daha fazla doz; veya
  • 10°C veya daha yüksek hızda, minimum 48 saat süreyle, 26 g/m³ veya daha fazla son nokta okumasıyla 104 g/m³ veya daha fazla doz.

Fümigasyon, örtülü bir muhafaza içinde veya bir odada, her iki kapı açıkken ve donanımlar dahil ilave bir bölme numune alma hattına yerleştirilerek gerçekleştirilmelidir. Ayrıca Metil Bromür Fümigasyon Metodolojisine uygun ve kalıcı bir sağlayıcı tarafından yapılmalıdır. Metil Bromür ile işlem için kap ve ürünler aynı anda (mallar konteynere paketlendikten sonra) işlemden geçirilebilir.

  • Geniş spektrumlu bir fumigant olan sülfüril florür (SF), hasat sonrası ürün muamelesinde metil bromide önemli alternatifler. Bu çalışmanın amaçları, SF’nin tüm T’ye karşı etkinliğini değerlendirmekti. Karantina düzeyinde tedaviler oluşturmak için granarium yaşam aşamaları. Küçük ölçekli deneyler 20°C’lik bir çevre odasında 10 L’lik cam kavanozlarda gerçekleştirildi. ve 30C. Farklı yaşam evreleri (yumurtalar, hareketsiz/diyapoza girenler de dahil olmak üzere larvalar, T. granarium’un puape veya yetişkinleri), içinde küçük plastik kaplar/şişeler içinde tutuldu. 10 L’lik kavanoza konur ve 4 veya 20 saat boyunca SF’ye maruz bırakılır. Tepe boşluğu SF’si ölçüldü 30 dakikalık aralıklarla mikro GC aracılığıyla. Yumurta ve larvalara 1,3 g verildi pupalara ve yetişkinlere yiyecek sağlanmadı. Yetişkin ölüm oranı maruziyetten 2 gün sonra değerlendirilirken yumurta, larva ve pupa ölümleri 7-21 gün sonra değerlendirildi. Bu çalışmalardan elde edilen sonuçlar, tüm yaşam evrelerinin yumurtalar hariç 64 ve 48 mgL-1 ile kontrol edilir 20 ve 30°C’de oranlar sırasıyla 4 saat süreyle maruz kalan sıcaklıklar. Tarladaki uyuyan larvalar T. granarium popülasyonu, özellikle laboratuvar popülasyonundan daha toleranslıdır. düşük sıcaklıklar (20C). Ancak SF’ye duyarlılık iki kişi arasında benzerdi T. granarium’un diyapoz yapan ve diyapoz olmayan larvaları 38-2 daha yüksek sıcaklıklar. Yumurtalar bugüne kadarki en toleranslı aşamaydı ve 2000’in üzerindeki CT ürün dozajlarıyla 30C’de 20 saatlik daha uzun maruz kalma süreleri h*mgL-1 Karantina seviyesi kontrolünü sağlamak için.

Yukarıdaki gerekliliklere uymamanız halinde konteynerinizin Avustralya’ya ulaştığında çıkmayı unutmayın.

kargo-fümigasyon-tedavi-1-1024x683

Konteynerinizin bir raporlama beyanına ihtiyacı olabilir

Bazı sıcaklığınızdaki konteyner beyanını gerektirebilir.

Aşama 6A’nın konteyneriniz için geçerli olmadığını göstermek için bir taneye ihtiyacınız olabilir. Örneğin, khapra böceği olmayan bir yerlerde değişiklik gösterebilir, ancak varış noktası ülkesi, Konşimentoda khapra böceğinin varış yeri olarak listeleniyor.

Konteynerinizin ihracattan önceki 21 gün içinde işleme tabi tutulması durumunda buna ihtiyacınız olabilir. Örneğin konteyneriniz 21 gün içerisinde ambalajlanıp mühürleniyorsa, konteyner ihracat şartını takip eden 21 gün içerisinde arıtmayı karşılıyor. Bunu göstermek için bir mühür beyanına ihtiyacınız olacak.

Beyannamelerin mühürlenmesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun  .

Bakanlığın web sitesindeki mühür beyanı içeriğini buradan edinebilirsiniz  .

Kargonuzu Khapra Böceğinden nasıl üretebilirsiniz?

Khapra Beetle yalnızca kargonuzu kirletmekle ve olası mallarınızı mahvetmekle kalmaz, aynı zamanda Departman tarafından yapılan bir müdahale ve müteakip soruşturması, tesisleriniz tedavi edilirken iş operasyonlarınızı durdurmayı durdurabilir veya yollayabilirsiniz.

Yükünüzü olası bir istiladan korumak için bir takım önlemler vardır. Bu şunları içerir:

  • İşaretleri aranıyor.  Khapra Beetle’ı genellikle depolanan ürünlerde, çatlakların arasında, kapların ve ambalaj malzemelerinin zeminlerinin altında bulabilirsiniz. muhtemelen larva veya larva derilerinin yanı sıra hasar belirtilerini gösterecektir. Depolama alanlarınızda ve çanta altlarında bulunan çatlakları veya yarıklarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Bir alışveriş konteynırını inceliyorsanız, Khapra Böceğinin parçalarını kırılır gibi ayrılan maddeleri ayırın.
  • İyi hijyen gösterir.  Uygun hijyen ve haşere yönetimi uygulamaları da dahil olmak üzere istila riskini azaltacaktır. Bu, çatlakların veya yarıkların kapatılmasını ve bulunan kalıntıların giderilmesini içerir.
  • Tedavi edin.  Konteynerlerinizin, okyanus konteynerleri ve bitkisel ürünler için bu yıl uygulamaya konan yeni kurallara uygun şekilde işlenmesinden emin olun. Onaylanan seçenekler arasında metil bromür fümigasyonu, ısıl işlem ve belirli böcek ilacı spreyi (yukarıda okuyun) yer alır.

Sorunuz mu var?

Khapra Böceği önemli bir ticari ve biyogüvenlik tehdidi oluşturuyor.

Khapra Böceği ve yeni acil servislerle ilgili dağıtımlar da dahil olmak üzere kargonuzu potansiyel bir istiladan nasıl koruyacağınız hakkında dağıtımlar varsa, bugün lütfen bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bizi arayabilir veya bir talepte bulunabilirsiniz; Uzman danışmanlarımızdan biri, kargonuzun masraflarını ve refahını artırmak için özel tavsiyeler sağlayabilir.